in

Kocanı Nasıl Öldürürsün’ün Yazarı Nancy Brothy Kocasını Öldürmekten Tutuklandı

Romanlarında ve öykülerinde kocalarını öldürme planı yapan kadınları anlatan Amerikalı yazar Nancy Crampton-Brophy, 27 yıllık eşini öldürmekten tutuklandı. Bir yazısında “İşinizi kiralık katile bırakmayın” diyen Brophy, “Kocanı Nasıl Öldürmelisin” isimli öyküsünde okurlarına kusursuz cinayetler için önerilerde bulunmuştu.

Genelde 2. Sınıf aşk romanları yazan yazar, “güçlü kadınların ıssız erkeklerden” alacağı intikam teması üzerinde duruyordu. 2011’de bir blog paylaşımında bir kadının cinayet işlemesi için en uygun cinayet aletlerini sıralamış ve kiralık katillerin gevezeleğinden bahsedip kadınların kendi işlerini kendilerinin görmesi gerektiğini salık vermişti.

Maktül koca Daniel Brophy ise, Oregon Mutfak Sanatları Enstitüsü’nün saygın hocalarından biriydi. 63 yaşındaki emekli şef okulun dersliğinde öğrenciler tarafından cansız halde bulunmuştu. Cinayetten sonra Brophy, sosyal medya hesabından “Kocam ve en yakın dostum öldürüldü. Olaylara anlam vermekte zorlanıyorum” yazmıştı.

Polis tarafından tutuklanarak hapishaneye gönderilen Brophy, otobiyografisinde “27 senelik evliliğimizde iyi günler de kötü günler de oldu, ancak iyi günlerimiz kötü günlerimizden daha fazlaydı” diye belirtmişti.

Cinayetin Brothy’nin kendi yazdığı romanların etkisi altında kaldığından mı, yoksa kocasına karşı özel bir husumet beslediği için mi gerçekleştiği henüz bilinmiyor.

Yazan narin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tritonun Salyangozundan Gelen Notalara Kulak Verin!

17 Yaşında Naziler Tarafından İdam Edilen Bosnalı Komünist Partizan: Lepa Radiç