in

Rüya Tamircisi

Rüyalarınız itinayla onarılır. Rüya başına yalnızca 500 kredi karşılığında. İnanın, şu pahalılıkta hiçbir şey değil. Üstelik dört onarım alana bir tanesi bedava! Bu fırsatı sakın ola kaçırmayın.Yalnızca çok kısa bir süre için. Maksat, ayağınız alışsın, geceleri yatağınıza korka korka değil, koşa koşa, şevkle girin. Sabah kalkar kalkmaz eşinize dostunuza rüyalarınızı ballandıra ballandıra anlatın. Belleği zayıf hastalarımız için, görülen rüyaların özetleri yalnızca 100 kredi karşılığında! Mükemmel, dinlemeye doyulamayacak nitelikte kısa metinler… Ününüz ve düşünüz  kulaktan kulağa hızla yayılacak, çevrenizde ne olağanüstü bir rüya görücüsü olduğunuzu duymayan, bilmeyen kalmayacak, havanızdan geçilmeyecek.

Kâbuslara son, şen şakrak düşlere merhaba! Tüm o stres dolu öğeler, ürpertici mahiyetteki çirkin detaylar düşlerinizden itinayla ayıklanır, geri kazanım tesislerimizde bir anda parlak, esenlik verici sahneler haline getirilir. Sonra tekrardan, hem de daha henüz aynı gece rüyalarınıza dikkatle, bol keseden serpiştirilir. Maksat milletin morali azıcık düzelsin, herkes güne sıcak bir tebessüm, olumlu bir ruh hali ile başlasın. Bizimki bir nevi amme hizmeti.

Yıllardır bekliyordunuz, sonunda asla göremediğiniz o muhteşem rüya, firmamız sayesinde gerçek oldu. Kılçıkları ayıklanmış mükemmel lezzette, tazelikte birer balık gibi olacak artık rüyalarınız, günde en az iki saat fazladan uyuyacaksınız, yataktan kalkamayacaksınız, canınız uyumaktan başka şey çekmeyecek, sabaha dinlenmiş olarak uyanacaksınız, sinirleri alınmış bir labaratuvar hayvanı gibi olacaksınız, lütfen bizi dostlarınıza da tavsiye edin, gruplara indirim yapılır, zaten bir kere deneseniz, bir daha biz olmadan isteseniz de uyuyamayacaksınız…

Kötü düş yoktur, tamir edilmemiş düş vardır! Yatmadan önce size göndereceğimiz sihirli karışımdan bir çorba kaşığı kadar alın, tadını beğenmeyen üzerine bir bardak soğuk su içebilir… Lütfen beş dakika kadar bekleyin, acele etmeyin, sonra evde ne kadar ışık varsa hemen söndürün, yorganınızı üzerinize güzelce çekin, ayaklarınız sanki biraz dışarıda mı kaldı ne… tamam… teşekkürler, öyle iyi… Aman sakın üşütmeyin! Şimdi artık nihayet uykuya dalabilirsiniz. Dalamayanlar ya da dalacakları âna kadar sabredemeyen aceleci tipler için ekstra ikinci karışım, asıl karışımın yanında yalnız ve yalnız 150 kredi karşılığında! Hayır katiyen, bize göre kesinlikle pahalı falan değil…uydurmayın… zaten bunun bize gelişi 125 kredi… Artık o kadarcık da mı kazanmayalım yani? O zaman kendi kısıtlı olanaklarınızla uykuya dalın, böyle cimri bir hastaya karşı biz ne yapalım!

2 Yorum

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Zygmunt Bauman: AŞK. KORKU. Ve NETWORK. (1/2)

Dünyaca Ünlü Yazarların Garip Yazma Alışkanlıkları