in

Leon Filminin Ünlü Yönetmeni Luc Besson’a Beş Kadın Daha Taciz ve Tecavüz Suçlamasında Bulundu

Hollywood’u sarsan taciz ve tecavüz iddialarına geçtiğimiz Mayıs ayında Fransa’dan bir başka haber eklenmiş, Leon, Nikita, Lucy, Beşinci Element gibi filmlerin ünlü yönetmeni Luc Besson, Sand Van Roy isimli genç bir aktris tarafından tecavüzle suçlanmıştı. Aktris, Besson’un bir film için konuşmak üzere kendisini davet ettiği otel odasında çayına uyuşturucu bir madde katarak kendisine tecavüz ettiğini, uyandığında otel odasına para bırakıldığını iddia etmişti. Bu açıklamadan sonra 3 kadın daha Besson tarafından taciz ve uygunsuz davranışlarla suçlanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Besson’u cinsel taciz ve tecavüzle suçlayan beş kadın daha ortaya çıktı. İddialara göre Besson lüks otellerin süitlerinde sektörün içinde olan kadınlarla sık sık toplantılar istiyor ve tacizlerini burada gerçekleştiriyordu.

İddialara göre bu beş kadından ikisi Besson’un film okulundan öğrencisi, ikisi eski asistanı ve biri de filmlerinde rol alan bir aktris.

Harvey Weinsten ve Bill Cosby ile gündeme gelen ve daha sonra “me too” hareketiyle dünya çapında yankı bulan tacize karşı eylemler, pek çok sektörü de içine alarak genişleyecek ve sosyal statüsü veya kariyeri ne olursa olsun tacize yeltenmeyi düşünecek erkekleri iki kez düşünmeye zorlayacak gibi görünüyor.

Kaynak.

Yazan narin

Bir Yorum

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tarih Öncesi Mağara Resimlerinin Yıldız Sistemlerini Sembolize Ettiği Anlaşıldı

25 Yıl Boyunca Saklı Kalan Irkçılık Karşıtı Başyapıt: White Dog