in ,

Süper Kahraman Bir Öğretmen İçin Sıradan Bir Gün

Doğrusunu söylemek gerekirse öğretmenlerden her zaman süper kahraman gibi davranmasını beklemek çoğu zaman tatsız oluyor. Her şeyden önce biz de insanız yahu! Sabrımız öyle çok da sınırsız değil. Diğer taraftan, kendimizden beklemediğimiz bir sebatla hareket ettiğimiz anlar da oluyor tabii, rabbim o gücü veriyor.

1. Bütün sabahı deneme sınavı için sınıfta geçirdikten sonra lavaboya koşarken

Yarı tanrıça amazonlar da lavabo kullanıyor muydu ya? Ama öğretmenler kullanıyor. İyisi mi siz kahve keyfini es geçin, çünkü üç buçuk saat hiçbir yere çıkamayacaksınız.

2. Kitabın yeni akıllı tahta versiyonunu ilk kez kullanırken

Bu da ne? Kitabınızın yeni akıllı tahta versiyonu mu çıkmış? Ne gerek vardı şimdi yaa? Gerçi, bu da bir şey mi canım? Çünkü biz öğretmenler öyle maceraya düşkün ve her koşula kolaylıkla uyum sağlayan varlıklarız ki yollumuza ne çıksa hemen gereğini yapar ve yeni patenlerimizi ayağımıza geçiriveririz. Ve rüzgar saçlarımızı savururken çok havalı gözükürüz.

3. Proje ödevlerinin son teslim günü gelip çatar ve öğrencilerin hepsi ya ödevlerini serviste unutmuştur, ya sular kesilmiştir ya da tüm gece LOL oynamıştır.

Bahaneler, bahaneler, bahaneler. Öğretmenler kendilerine doğru yaklaşan mazeretleri tek tek havada yakalar ve gözünü kırpmadan hepsini savuşturur..

4. Kalemtıraşa ip bağlayıp havada çevirirken

Çoğu öğrenci tüm ders boyunca yerinde oturup asla bir şey istemezken neden birkaçı dakikada bir ayağa kalkar durur? Sürekli istekleri bitmeyen bu çocuklar için sihirli kementinizi el altında bulundurmanın kimseye zararı dokunmaz. Mendil mi lazım? Al çoccum…Ne? Ucun mu kırıldı? Yolluyorum kuzum…Defterin mi bitti? Hemen, balböceğim.

5. Lady Macbeth tiradını ezberden bir çırpıda okuduğunuzda

Arada gerçek bir Shakespeare metni ateşlediğinizde şaşkınlıktan ağızlarının nasıl açık kaldığına bakın. Bu onları bir arıyı çıplak elle yakaladığınız günden bile daha çok etkileyecektir.

7. Öğrenciler sizi okul dışında gördüğünde

Ne? Juno Öğretmen market alışverişi mi yapıyor? Karnabahar mı aldı? Hem de florasan renkli taytıyla?? Olamaaaz!

8. Yeni bir kıyafet denediğinizde

Elbette modayı daha iyi bir noktaya taşımaya çalışıyordunuz, bunu biliyoruz. Ama gerçek şu ki, öğrenciler her hafta aynı siyah pantolonu giydiğinizi çok iyi biliyor ve bunu tuhaf biçimde rahatlatıcı buluyorlar. Onları kendi güvenli bölgelerinden çıkmaya zorlamayın ve salıları giydiğiniz pantolonu bir an önce ayağınıza geçirin. Evet, kesinlikle o pantolonu istiyoruz!

Kaynak: Bored Teachers

Yazan Juno

juno.afm@gmail.com

2 Yorum

Cevap Yazın
  1. Günün yorgunluğu sonrası okudum yine de yorucu gelmedi kaleminize sağlık yeni yazınızda buluşmak üzere sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şilili Büyük Ozan: Şair Pablo Neruda

Müslüm Baba Filmi Üzerinden Bir Varmış Bir Yokmuşsal Okumalar