in

Afrikalı “Orospu”lara Karşı Vatanseverlerin Büyük Direnişi

Taşra: Korkunçlukların cenneti. Video genelde alışık olduğumuz bir şey. Bir youtube evrenindeyiz. Kovalıyorlar ama neden biraz sonra öğreneceğiz. Haneke kurgusuna yakın bir gerçekçilik. Bir afrikalı bulduğunuzda taşlayınız gibi. Avusturyalı bir bohemdi Haneke ve bu meselelere kafa yorup durdu: Neden Afrikalılara eziyet çektiriyoruz? Basit soru cevap vermeye bile değmez!

Videomuza geri dönelim, elinde bir tıpran olduğu halde vahşi yırtıcılardan kaçan bir afrikalı, (a’yı artık küçük yazacağım biliyorum hiçbiriniz onlara saygı duymuyorsunuz) gerilmiş bir köpek, güney gotiği mi yoksa iğrenç türk taşrası mı? Missisipi kütahya’da ya da afyon’da ya da antalya’da ya da her ne saçma isimle milyonlarca primatı bünyesine doldurmuş o eski yunan kültü mü?

Kaçıyor! Sırtlan sürüsünden, türk milliyetçiliği zırhı altında primat gibi görünmeye özen gösteren o korkunç basiretsizlerden: Gel lan buraya! Adamımız saklanıyor. Saklanmaya çalışıyor memed abinin oraya durmuyor evi basıyorlar ve adamı dövüyorlar. Burası bizim toprağımız, sudan iç savaşı da neymiş! Amına koyumlar havada uçuşuyor, mümkün çünkü biliyorsunuz.

Ve sonra, ve sonra gergedanımız kurturlmayı başarır. Hay sizin 10 bin lira verip öldürdüğünüz canlılara! “Abi kaçtı kaçtı” diyor! Kaçacak tabi. Ermeniler kaçmadı da ne oldu? Ya Sivas’ta? Maraş’ta?

Av devam eder! Güçlüler çünkü çoklar, kırlar ama kasları fazla! Kaçıyor zencimiz can tatlı…

Barajlar, setler, terkedilmiş atölyeler hıncahınç terlemiş milliyetçiler! 15 Temmuz ertesi –video 20 temmuz gibi yayınlanmış- savaş kurgu sinema? Neresi burası hangi “namuslu” anadolu kasabası? Yok mu bir “beyaz şerit”?

Öfkeli namus bekçisine şunu söylüyor: “Ben babanın arkadaşıyım! Karı marı yok burada!”

Acaba bu baban da buranın müdavimi demek mi?

“Karıyı buraya getirmedin mi? karı bunu yapmadı mı? karı karı karı karı ve karı işte onlar için olay bu karı! Akdenizliler! Arabanın plakası 11 bilecik! Seni küçük il içinde ne sırlar saklıyorsun kimbilir? Bu arada sataşmayın bilecikliler akdenizlidir.

Gergedanımız anadolunu çomarını tanıyor ve geri basmıyor, korku ve bedbahtlıkla ötekiyi “güçlü ve vahşi”yi yakalama çabası son buluyor. Gergedanımız kaçıyor sonra milliyetçi şov başlıyor! Orospular.

Sivil polis “gençler”i uyarıyor. Dedelerinden aldıkları örf ve adetlerle güçsüzlere saldırmayı marifet bilen ve vatan denen uyduruk şeyin arkasına saklanan gençleri. Genç öfkesi iktidara yönelmemişse zayıfı ezer, pogromcudur!

O da ne evde bir kaç zavallı var! Nijer’deki yoksulluktan mı, Sudan iç savaşından mı, Güney Afrika mafyasından mı kaçtıklarını bilemediğimiz birkaç kara derili yoksul kadın! Öfkenin nedeni belli oldu!

Burada anamız bacımız var diye bağıyorlar! Kötü etkilenecekler! Bacılarının fahişelik müessesesine yakınlık duyacağını düşünen bilecik aptalları! Bilecik aptalları!

Sonra iç savaşlardan, açlıktan ve diğer saçmalıklardan kaçan afrikalılar türk polisinin ellerinde “emniyet”e götürülür. Ben o kadının bakışlarında tiksintiyi gördüm. Somali ya da bilecik hepiniz aynısınız diyen o acıtıcı bakışı!

Zafer kazanan milliyetçiler, ablalarını bacılarını kardeşlerini koruduğunu düşünen, biz vatanımızın peşindeyiz diyen, aşşa köy bizimdir bizim kalacak bizim diye bağıran…

Yazan Hidayet Marsilya

Dünyayı gezmek istediğim zamanlarda Google Earth imdadıma yetişir.

2 Yorum

Cevap Yazın
  1. Bu yazıyı kaleme alan insanlar gibiler yüzünden Avrupa’da fuhuşçu Afrikalı doldu. Kendince duyar kasıyor ama bilmiyor ki bu insanların bataklıga sürüklenmesine şakşak tutuyor.Bilmiyor kİ HER ŞEY AÇGÖZLÜLÜKTEN DOğuyor ve o insanlar kendi ulkesinde kalsa en azından karnını doyuracak ve onuruyla yaşayacak. Siz bu insanların açlıktan geldigini filan sanacak kadar romantizm dunyasında yaşamıyorssunuz umarım. Bi şey bilmeden yazılan yazılar. Nijerli orospulara getirmiş konuyu. Ya bizim insanımız zaten normalde de mahallesinde orospu tutmaz. Akıl var mantık var. Nedir bu ezik edebiyatı bilemiyorum belli çevrelerde .Ve bu görüşteki insanlar yüzünden siyahi görüş anlamında değişim yaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gişe Memuru

Yeni Bakış Açıları Kazandıracak Kitaplar Listesi 1