in

Üniversite Yıllarınızda Karşılaşacağınız 10 Tipleme

Sevgili okurlar;

Okul dönemi yaklaşmışken üniversite hayatınızda karşınıza çıkabilecek tehlikelere bir göz atalım.

#1 Ağır abi Emre

Kampüsün derebeyi olduğunu zanneden ve günlük kombini siyahtan oluşan tiplemelerdir. Çok konuşmazlar. Olaylara kısa ve üstüne söz söylenmeyecek acayip yorumlar getirip ortamdan ayrılırlar. Aynı zamanda “Lan!” “Oğlum!” “Hatun!” kelimelerini cümlelerinde sıkça kullanırlar.

#2 Yüzünde un paketi patlamış gibi Samanyolu efektiyle dolaşan süslü Melisa

Makyajı büyüyünce de kullanmaları için derinlemesine yaparlar. Rivayetlere göre derste oje sürdükleri görülmüştür. Bursunun tamamını kozmetiğe yatırırlar. Makyajsız okula geldiklerinde böbrek hastası oldukları düşünülür.

#3 Notlarını yükseltip dünyayı kurtaracağını zanneden Cansu

Kitaptan çalışmak yerine kitabı tekrar deftere geçirirler. Issız adaya düşseler yanına alacakları şey fosforlu kalemdir. Önemli yerlerin üstünü çizerken bazen bütün kitabı boyayabilirler. Siyah kemik gözlükleri vazgeçilmezdir. Finallere 25 gün kala yuvalarından çıkmaya başlarlar.

#4 Düşük enerjisiyle sizi de kendine benzeten dünyanın tek dertli bireyi depresif Münevver

Acılar içinde, intihara meyilli, somurtkan tiplemelerdir. Duysanız derdini seveyim diyeceğiniz ufacık şeyleri bile bir dağ gibi omuzlarına bindirirler. Kıyıda köşede sigara içerken ve ya derste ağlarken bulabilirsiniz onları. İlgiyi severler. “Bıktım abi ya.” cümlesini sıkça kullanırlar.

#5 Hocalar için hakiki zeytinyağı üretip diplerinden ayrılmayan Hande

Akademik kariyer yolunda adımlarını sağlam atan bireylerdir. Öğretmenler günü ve doğumgünlerini asla atlamazlar. Samimiyetsiz gülümsemeleri bile tav edebilir. Yedi başlı yılan gibi tüm okulu ve hocaları süzerek geleceğe yönelik yatırımlar yaparlar.

#6 Son kız tavlayıcı Kaan

Genellikle fıldır fıldır olduğu için gözlerinin ne renk olduğunu göremezsiniz. Her hafta başka bir dişi ile görülmektedirler. Bazen bu üç güne kadar düşebilmektedir. Derslere pek girdikleri söylenemez. Okulun yarısı eski sevgilisidir. Bilekte pantolonları ve göğüs kıllarını gösteren gömlekleri ile anılmaktadırlar.

#7 Portatif arkadaş canlısı Ali

Girdiği her ortama ayak uyduran ve herkese yardım elini uzatan koca yürekli dost. Görevi neşelendirmek ve ortama enerji katmaktır. En sıkıntılı olduğu dönemde bile bunu dışarıya asla yansıtmazlar. Öğrenciler ve öğretmenlerle arası çok iyidir. Bazen öğretmenlerin garip el şakalarına maruz kalabilirler.

#8 Şer Birliği çete lideri Handan

Bu tiplemeler asla tek başlarına takılmazlar. Tek kaldıklarında alakası olmayan ve bir selam dahi vermediği insanların yanlarına sokulabilirler. Genellikle 3 kişilik grupları vardır. Harley botlar grubun vazgeçilmez unsurudur.

#9 Torbacı Batuhan

Genelde akşamdan kalma bir vaziyette okula teşrif ederler. Göz bebekleri dikkat çekmekle birlikte ışık ve gürültüye karşı hassasiyetleri bulunmaktadır. Okulun sponsor torbacısı olarak eğitime büyük ölçüde katkı sağlarlar.

#10 Erasmustan yeni gelen Ayça

Dil sınavını zorla geçip yurtdışında belirli bir dönem geçiren bireylerdir. Sadece Erasmus anılarını anlatırlar. Zaten bitene kadar siz mezun olursunuz. “Abi adamlar İngilizce konuşuyor ya!” gibi abartılı ve saçma cümleler kurabilirler. Eğitimlerine dair hiçbir katkı yapmadan dönerler ve kalan dersleri alttan alarak bitirmek için gün sayarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 Soruda Kendine Giden Yolu Keşfet

Geri Dönen Tek Sevgili: Hüzün