in

Ulusal Kanal’ın Irkçı Sunucusu, Kürtçe Yeni Yıl Mesajıyla Dalga Geçti

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun twitter’dan paylaştığı Kürtçe yeni yıl mesajıyla dalga geçen Ulusal Kanal sunucusu Halil Nebiler saygısız ve alaycı tavırları yüzünden tepkilerin odağında.

Ulusal Kanal’da yayınlanan Televizyon Gazetesi isimli programda Tanrıkulu ve Kürtçeyle dalga geçen Halil Nebiler,  “Kürtçe biliyor musun oğlum”, “ula kötü bi şey olmasın okuyoruz ama”, “adam kim bilir ne söylüyor”, “anam babam bunun derdi de bu” gibi sözler sarf etti.

Ulusal kanalın sunucusunun alaycı ve aşağılayıcı üslubuna yine twitter üzerinden tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Türkiye’yi asıl ayrıştıran ve bölen bu aşağılayıcı üslup” dedi.

Tanrıkulu 31 Aralık 2018 tarihinde Twitter hesabından, “Hêvîdarim kû sala 2019ê ê bibe sala dad, azadî, aşitî û biratîyê. Sersala hemu gelê me û hemû gelên cihanê pîroz be!” (Umarım 2019 yılı özgürlük, barış ve kardeşlik yılı olur. Bütün halklarımızın ve dünya halklarının yeni yılı kutlu olsun) mesajını paylaşmıştı.

4 Yorum

Cevap Yazın
  1. Madem anlamıyorsun alay edici üslubuna ölümü almanca rusça olsaydı ceketini iliklerdin bumu len kardesliğiniz saygınız bumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rahatsız Edici Bir Test: Yemek Yerken Ne Kadar Atık Üretiyoruz?

Ağızlara Sakız Olmamış Enfes Yabancı Diziler