in

Sürüş Tutkunlarını Fizan’a Kadar Götürebilecek Kavinsky Şarkıları

İlk parçasına kendi Ferrari‘sinden esinlenerek  Testarossa ismini veren Vincent Belorgey; nam-ı diğer Kavinsky, 1975 doğumlu fransız müzisyen, dj ve yapımcı. İlk müzik kayıtlarını arkadaşı Oizo‘nun kendisine verdiği eski bir Apple bilgisayarda yapan Kavinsky’nin tarzı 80’lerin elektropop film müziklerini çağrıştırıyor. Genç bir çocukken izlediği yüzlerce filmde karşılaştığı müzikler de tarzının oluşmasında etkili olmuş şüphesiz. Daft Punk ve Danger gibi isimlere de benzetilen Kavinsky, Drive filminin soundtrack listesinde olan Nightcall isimli şarkısıyla dünya çapında bi üne kavuştu. Kore dizilerinden aşina olduğumuz bir sahne var. Zihinsel olarak herhangi bir mesele ile mücadele eden elemanımız, kulaklıklarını takar, boş bir top sahasında koşar durur. Ta ki dermansız kalana dek. Zihin yükünden sıyrılmış, yolculuğu sonunda hafiflemiş buluruz onu. Kavinsky’nin müzikleri de sürücüler için benzer etkilere sahip sert müzikler. İster orta boy tekerlekli bisikletiniz , ister motor, ister tofaş ya da ferrariniz olsun, sürüş esnasında yol ve kendisi hariç hiçbir şeyle ilgilenmenize müsade etmeyecek Kavinsky şarkılarını sizler için derledik.

#1 Kavinsky – Nightcall “Drive”

Kavinsky ilk albümünden önce üç EP yayınladı: 2006 yılında Teddy Boy, ertesi yıl 1986 ve 2010'da Nightcall. Nightcall 2011 yapımı Drive filminin Ryan Gosling  ve Carey Mulligan' lı yolculuk sahnelerine en yakışan müzik oldu, 2013 yılında yayınlanan ilk albüm Outrun'un baş köşesinde de yine o var.

#2 Kavinsky – Pacific Coast Highway (Official Audio)

Drive filminin deli müziklerinden bir diğeri olan Pasific Coast Highway, bulunduğunuz ortamdan tümüyle soyutlanmanız için tasarlanmış gibi. Kavinsky bu şarkıyı Duft Punk'la beraber hazırladı ve Nightcall EP'te yer verdi. Adrenalin sevenler buraya. 

#3 Kavinsky – Testarossa Autodrive (Official Audio)

Tedd Boy EP'te yayınlanan Testarossa GTA 4 ve Grand Turismo 5 gibi video oyunlarında yer aldı. Aynı zamanda Kavinsky'nin ilk single'ı olma özelliğini taşıyor.

#4 Kavinsky – Blizzard (Official Audio)

Outrun Albümünden fıstık gibi bir parça daha. Sürücü belgesi olmayanları ağlatır. Bisikleti olanı bi üst araca imrendirir. Hiçbir şeyiniz yok mu? üzülmeyin, bu şarkılarla koşabilirsiniz de. Şahsen ben, komşu apartmanın kirli duvar manzarasına karşı eliptik bisiklet kullanarak ta uçabiliyorum.

#5 Kavinsky – Ghost Transistor (Official Audio)

Son olarak Teddy Boy EP'ten Ghost Transistor şarkısını beğenilerinize sunuyorum. Bu tarz müziklerden hoşlanıyorsanız, Kavinsky'nin diğer müzikleri, Cromatics, Electric Youth, Desire müzikleriyle de listenizi çeşitlendirebilirsiniz.

Yazan Gülsüm Güller

Müteharrik ve tıraşsız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Feminist Porno Nedir?

Kendi Cenazenize Katılmaya Hazır mısınız?