in

Dövüş Kulübü Hakkında Tek Cümlelik Ödev Yazan Öğrenci En Yüksek Notu Aldı

Üniversite ve yüksekokul ödevleri, genellikle yaratıcılığımızı test eder. Ancak, bazı öğrenciler bu işi biraz fazla ileri götürür. Hatta o dersten kalma riskini bile göze alırlar. Neyse ki, öğrencilerinin mizah anlayışını fark ederek onları teşvik eden ve biraz eğlenceye izin veren profesörler de var.

Allison Garret bu profesörlerden birine rastlayan şanslı öğrencilerden biri. Yazdığı ödevi Twitter’da paylaşan Allison, kısa zamanda sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Okuldaki derslerinden birinde Allison’a bir film eleştirisi yazma ödevi verildi. Makalenin en az 500 kelime uzunluğunda olması gerekiyordu, ama Allison sadece bir cümle yazdı. Ancak, incelemeyi seçtiği film Dövüş Kulübü/Fight Club olunca, bu kült filmi izleyen herkes bundan daha iyi bir film yazısı yazılamayacağında hemfikir olacaktır.

Ödevle ilgili kurallara uymama riskine giren Allison, ödev için hangi filmi seçeceğine karar verince önüne güzel bir fırsat çıktığını ve bu fırsatı değerlendirmeyi göze aldığını söylüyor. Allison’ın ödevi tek bir cümleden oluşuyor:

“Dövüş Kulübü

Dövüş Kulübü’nün ilk kuralı, Dövüş Kulübü hakkında konuşmamaktır.”

Allison’un öğretmeni, bu sıra dışı ve esprili yaklaşıma en yüksek not olan 100 vermeye karar verse de, öğrencisini uyarmayı da ihmal etmiyor:

“Böyle bir şeyi diğer profesörlerde deneme sakın. Benim mizah anlayışıma sahip olmayabilirler.”

Kaynak:eğitimpedia

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ölümsüzlüğün Peşinde: “Transhümanizm”

Üç Fidan’ın İdamlarından Önce Ailelerine Yazdıkları Mektuplar