in ,

Doğu ve Güneydoğu Avrupa’daki En İyi Müzik Festivalleri!

Evet biliyorum aslında hepimiz Tomorrowland’e katılmak istiyoruz. Ancak ülkemizin para biriminin bu dönemde ne yazık ki değersizleştiğini göz önüne alırsak bu bizim için fazlaca lüks.

Ancak bu içerikle beraber bir çok kişinin bilmediği Tomorrowland tadındaki, Balkanlarda gerçekleşen müzik festivallerini öğrenebileceksiniz. Ve eğer isterseniz Tomorrowland için harcamanız gereken paranın yarısına bu festivallerden birine gidebileceksiniz.

Ultra Europe – Hırvatistan

Ultra Europe, artık 25 ülkeye yayılan Ultra Müzik Festivalinin dünya çapındaki genişlemesinin bir parçası olan çok mekanlı bir açık hava elektronik müzik festivalidir.

2013 yılından bu yana Ultra müzik festivalinin Avrupa ayağı Hırvatistan'ın resmi kültürel miras alanlarından biri olan Split'teki Poljud stadyumuna ev sahipliği yapıyor. 34 binden fazla kapasiteye sahip olan stadyum, Armin Van Buuren, Dash Berlin, David Guetta, Avicii, The Chainsmokers ve Marshmello gibi birçok elektronik müzik ustasını ağırlamaya devam ediyor.

Stadyum mekanından ayrı olarak, festival 2015'ten beri Split, Brac, Vis ve Hvar'da çeşitli Hırvat sahnelerinde düzenlenen 7 günlük bir etkinlik olan Destination Ultra deneyimini sunuyor

1 puan
Upvote Downvote

Exit – Sırbistan

Sırbistan'ın Novi Sad kentinde, Petrovaradin kalesinde 2000 yılından beri düzenlenen müzik festivali. 2007 yılında UK Festival Awards tarafından "Avrupa'nın en iyi festivali" payesiyle onurlandırılmış.

Exit Fest, punk müzikten elektroniğe, metal'den hip-hop'a pek çok farklı türden grup ve sanatçıları aynı anda seyirciye sunmaktadır. 2006'da katılımcılar, toplamda 22 sahne arasından 600'den fazla sanatçı ile seçim yapma şansına sahip oldular!

David Guetta, Fatboy Slim, HIM, Slayer, Snoop Dogg, Prodigy, Guns N 'Roses, Diplo, Wiz Khalifa ve Ellie Goulding bu sanatçılardan sadece bazıları!

1 puan
Upvote Downvote

Colours of Ostrava – Çekya

Colours of Ostrava yani Ostrava'nın Renkleri 2002'den beri Ostrava'da her yıl düzenlenen uluslararası, çok-türlü bir müzik festivalidir.

2012'de festival, bir sanayi bölgesi olan Dolní Vítkovice'nin büyüleyici çevresine taşındı. Bu festivalde müzik ögelerinin yanı sıra tiyatro ve film gösterileri gibi çeşitli sanat gösterileri de yer almaktadır. 

Park Live – Rusya

Moskova'da yer alan uluslararası Park Live festivali, Rusya'nın en iyi rock müzik festivallerinden biridir.

Three Days Grace, Red Hot Chili Peppers, Deftones, System Of A Down, Within Temptation, Gorillaz, Paramore gibi dünyaca ünlü gruplar her yıl Moskova'da bir araya geliyor. Her ne kadar odak noktası rock olsa da Lana Del Rey ve David Guetta gibi bazı istisnalar da olmuyor değil.

Open’er – Polonya

Bir liman şehri olan Gdynia'da eski bir askeri havaalanında düzenlenen Open'er, 2002'den bu yana Polonya'nın en büyük müzik festivali olarak kabul ediliyor.

Bruno Mars, Florence + The Machine, Radiohead, Jay-Z, Gorillaz, Rihanna gibi bir çok hayranı olduğumuz isim bu etkinlikte yer almakta.

Yazan BearBoss

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0
10

Muhtemelen Daha Önce Google Hakkında Duymadığınız 10 Bilgi!

Seks Hakkında “Yanlış” Diye Bilinen Doğrular