in ,

Polisten Eylemci Kadına Kameralar Önünde Cinsel Taciz

Görüntüleri Yüksel direnişçilerinden Acun Karadağ paylaştı.

TAYAD’ın dün Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı eyleme katılan bir üniversite öğrencisi polis tarafından gözaltına alındı. Öğrencinin o sırada bir polisin cinsel tacizine uğradığı kamera görüntülerine yansıdı.

Görüntüleri Yüksel direnişçilerinden, KHK mağduru öğretmen Acun Karadağ sosyal medyadan paylaştı. HDP’li ve TİP’li vekilleri de etiketleyen Karadağ, “Şimdi size devrediyorum olayı” diye yazdı.

Karadağ’ın paylaşımı şöyle:

“DERHAL TUTUKLANMALI”

Görüntülere sosyal medyadan tepki gösteren CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Rezalet; Söylenecek başka bir kelime yok… Bu polis memuru derhal açığa alınmalı, soruşturma başlatılmalı ve tutuklanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Karadağ, öğrenciyi Tanrıkulu ile görüştüreceğini duyurdu. Olayın ardından Ankara Barosu polis hakkında cinsel saldırı davası açtı.

Tacize uğrayan üniversite öğrencisi Merve Demirel ise olayı Artı Tv’ye değerlendirdi.

Yazan Hidayet Marsilya

Dünyayı gezmek istediğim zamanlarda Google Earth imdadıma yetişir.

3 Yorum

Cevap Yazın
  1. ülkeyi bir avuç inşaat tekeline peşkeş çeken paradan başka bir şey düşünmeyen islamcı hükümetin “başörtülü” bacılarına reva gördüğü budur işte!

  2. gerçek siyasal islam bu! zenginlerin başörtüsüne tapınmak, adalet talep eden tüm insanları başörtülü başörtüsüz diye ayırmadan ezmek. buna kapitalizm diyoruz açın gözlerinizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Cyborg Projesi: Cep Telefonunun Bir Uzantıya Dönüşümü

Tarihi Değiştiren 6 Kadın Protestosu