in ,

Molotoflu Menemen Alır mıydınız?

Yurdum insanı yine bir fevkaladeliğe imza atmış bulunmakta. Haberi gördüğümde bu zaytung türevi bir iştir dedim, lakin öyle değilmiş. Gerçekmiş efendim tüm bunlar. 29 yaşındaki T.A, Adana’da bir cafeye gider ve menemen sipariş eder. Soğanlı mı soğansız mı belirtmez tabi, ne de olsa menemen menemendir.(yoksa melemen midir o? neyse) Fakat öyle gelişmez olaylar. Zatı muhteremin önüne konulan menemen soğansız olunca deliye döner. “Tiz kellesi vurula” diyebilecek bir konumda olmadığından, kalkar işini kendisi görür. Önce mekan sahibiyle tartışır, hızını alamaz gider evinde Molotof hazırlar, yapar bunu…

Kendi imkanlarıyla bir Molotof hazırlayan T.A, tutar bir de üstüne “soğanlı olur” yazar. Adana polisi menemen soğanlı mı olur soğansız mı olur tartışması yüzünden cafeye molotof atan T.A yı kısa sürede yakalar. T.A sağlık kontrolünün ardından nöbetçi mahkemeye çıkartılır.  Verdiği ilk ifadede ”Cafe sahibinin menemen soğansız olur sözlerine çok kızdım ve evime gidip molotof hazırlayıp akşam tekrar cafeye gelip molotofu cafeye attım zerre kadar pişman değilim” der. Bu soluksuz cümlesinden kendisinin nasıl hop oturup hop kalkan, tezcanlı biri olduğunu anlayabilirsiniz.

Cafe sahibine gelince, verdiği ilk ifadesinde “Ya menemen yüzünden, soğan yüzünden molotof atılır mı? Böyle bir şey olabilir mi, dünyada nerede olur? Bir soğan tartışması yüzünden ekmek yediğim cafem gitti” demiş olduğunu öğreniyoruz. 

Acını paylaşıyoruz kardeşim. Biz de inanmakta çok zorlandık…

Yazan Gülsüm Güller

Müteharrik ve tıraşsız.

Sütyen Takmak İstemeyen Kadınların İsyanını Dile Getiren 20 Tweet

Protez Koluyla Kemanda Harikalar Yaratan Japon Sanatçı: Manami Ito-san