in

Kör Karanlıkta İşe, Okula Gitmeye Devam: Yaz Saati Uygulaması Kalıcılaştı!

Yoğun tartışmaların ardından 23 Ekim 2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla tekrar yürürlüğe sokulan kış saati uygulaması, 02 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla kaldırıldı.

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı kararıyla, gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması her sene, yıl boyu sürdürülecek.

Elektirik tüketiminde tasarrufa gidileceği iddiasıyla ilk olarak 2015-2016 yılında devreye sokulan kalıcı yaz saati uygulaması hedeflenin aksine elektrik tüketiminin %6,3 artmasına yol açmıştı.

Bu uygulamanın başladığı ilk yıldan itibaren tepkiler çığ gibi büyümüştü. Karanlıkta uyanan çocuklar, karanlık sokaklardan yürüyerek okula gidiyor ve ilk derslerini de karanlıkta işliyorlardı. Pek çok öğrencinin psikolojisinin bozulmasına yol açan uygulamanın tekrar devreye girmesiyle birlikte elektrikte bu kez tasarruf edilir mi bilinmez ama milyonlarca öğrenci için kabusun geri döndüğü kesin.

Yazan fernando

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soğuk Bir Ülkeden İç Isıtan Manzaralar: Norveç

10 Maddede Dev Şirketleri İflasa Sürükleyen McKinsey Gerçekleri