in

Amazon Türkiye Faaliyete Başladı

Dünya üzerindeki en büyük e-ticaret unvanına sahip Amazon, bugün itibariyle Türkiye pazarındaki yerini aldı.

1995 yılında kurulan şirket bugüne kadar içerisinde barındırdığı milyonlarca mağazasıyla müşterilerine çok çeşitli ve uygun fiyatlı ürün sunmaktadır. Bu zamana kadar Türkiye’de herhangi bir faaliyette bulunmayan Amazon.com, geçen sene Türkiye pazarına girme kararı aldı. Yaklaşık bir yıldır herkesin heyecanla beklediği Amazon.com.tr, tahmin edilenden biraz daha geç bir vakitte, Eylül 2018’de satışa başlamış oldu.

Amazon’da her satıcı bir satış hesabı açabilmektedir. İşletmelere veya şahıslara ait olan bir hesaplarda kitaptan elektronik eşyaya birçok ürünün satışına izin verilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda sağlık sektörüne girmeyi hedeflediğini söyleyen Amazon’nun global hesabında besin takviyelerine ve ruhsatsız ilaçların satışına izin verilirken Türkiye’nin bu konudaki duruşu merak edilmektedir.

Şirketin piyasa değeri 1 trilyon dolara yaklaşırken, Amazon’nun bu yılki ikinci çeyreğindeki karı 2.5 milyar doları buldu. Türkiye’de yaşayanların yüzde 71’nin internetten alışveriş yaptığını göz önünde bulundurursak, ülkemizin Amazon’a cirosal anlamda ciddi katkıları olacağını tahmin etmek zor değil.

Her şeyin ötesinde, internetten alışveriş yapmanın rahatlık ve fiyat uygunluğu açısından birçok avantajı olsa da sanal alışveriş, güvenlik konusunda birçok kullanıcıyı hala ikna edememektedir.

Yazan leenathrw

Canlı, hızlı ama çok değil.

Bir Yorum

Cevap Yazın
  1. umarım nasılsa burası türkiye, tüketiciler de salak istediğimizi istediğimiz fiyata kakalarız gibi bir politika gütmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Zamanlar Sihirli Olduğuna İnanılan 10 Yiyecek

Neden Böcek Yemeliyiz?