in ,

Tayvanlı Hacker Meydan Okudu: “Zuckerberg’in Facebook Hesabını Hackleyeceğim”

Şirketlerin ve online platformların yazılım hatalarını bularak kazanç sağlayan ödül avcısı Chang Chi-Yuan çıtayı büyüttü. Yuan 26 bin takipçisi olan sayfasından bir duyuru yaparak Facebook’a sızarak platformun kurucusu Mark Zuckerberg’in hesabını sileceğini açıkladı.

Bu Pazar günü Türkiye saatiyle 13.00’da canlı yayında Mark Zuckerberg’in hesabını hackleyerek sileceğini açıklayan Yuan girişiminde başarılı olursa tüm dünyanın dikkatini üzerine çekecek. Aslında tümn bunları para için yaptığını açıklayan hacker: “Ben hacker olmak istemiyorum, sadece sıkıldım ve biraz para kazanmak için uğraşıyorum” dedi.

Pazar günkü hackleme girişimi başarılı olursa Mark Zuckerberg’in hesabı ikinci kez ele geçirilmiş olacak. 2011 yılında bir hacker Zuckerberg’in hesabına sızarak “Hack Başlasın!” diye bir gönderi paylaşmıştı.

Son dönemde kullanıcı bilgilerini şirketlere sızdırdığı ortaya çıkan ve dünya çapında büyük prestij kaybeden Facebook’un güvenlik açığının ne seviyede olduğunu bu pazar hep birlikte göreceğiz.

Güvenlik açıklarını bulan beyaz şapkalı hackerlara verilen “Big Bounty” ödülünü daha önce 8 kez kazanan Yuan, bu girişiminde başarılı olabilir mi bilemiyoruz ama eğer başarırsa Facebook’tan çok büyük bir para koparacağı aşikar görünüyor.

Yazan narin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hayatı Netflix Tarafından Dizileştirilen Anarşist Bombacı: Ted Kaczynski

9

Fitness Fenomeni Khaleesi!