in

Müjdat Gezen: Bunlardan Korkan Bunlar Gibi Olsun

Halk Tv’de katıldıkları bir programda söyledikleri yüzünden Recep Tayyip Erdoğan tarafından sert bir şekilde eleştirilen ve hedef gösterilen Müjdat Gezen ve Metin Akpınar dün adliyede ilk ifadelerini verdiler. Adli kontrol ve yurtdışına çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldıktan sonra Birgün’den Burak Abatay’a konuşan Gezen, “Haftada bir gün karakola gidip imza atacakmışız. Karakoldaki çocukları tanıyorum, atın benim yerime dedim” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hakkında adli kontrol şartı getirildiğini vurgulayan Gezen, “Cumhurbaşkanına hakaret. Onun söylediği lafı söylemek. Emir büyük yerden geldi tabii ama bu laftan bir hakaret çıkmaz. Çünkü onun kendi söylediği laf. Ben 80’de de Kenan Evren döneminde de yargılandım. Kenan Evren devri daha iyiydi. Düşünebiliyor musun? Bunlardan korkan bunlar gibi olsun. Korkar mıyım ben” dedi.

Ne olmuştu?

Müjdat Gezen “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın, haddini bil” dediği için ifadeye çağrılmıştı.

Metin Akpınar ise darbelere ve kutuplaşmaya karşı demokrasinin önemine vurgu yaparak, şunları söylemişti: “Kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek, kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her türlü faşizm olur. Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler…”

Yazan narin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sinefiller İçin Test: Film Karelerinden Filmin Adını Çıkarabilecek Misiniz?

Le Monde’a Göre Son 75 Yılın En İyi 100 Filmi