in

Bir Orospudan Misvak’a Cevap

“Misvak, ben bir orospuyum ve çizdiğin karikatürde gördüm ki orospu olan bir kadın; ama pezevenk olan bir ERKEK.

Öncelikle manidar olmuş!

Sonra Hayyam’ım şu rubaisi geldi aklıma:

‘Şeyh fahişeye demiş ki: Utanmaz kadın,
Her gün sarhoşsun, onun bunun kucağındasın.
Doğru demiş fahişe, ben öyleyim; ya sen?
Sen bakalım şu göründüğün adam mısın?’

Şimdi bir orospu olarak soruyorum sana Misvak, sen bakalım şu göründüğün müsün yoksa ayak mı yapıyorsun bize?

Mesela sen hiç bir kız çocuğunu okulundan alıp, onunla evlenip, ona tecavüz eden bir orospu gördün mü? Ben bu şerefsizliği yapan bir orospu hiç görmedim; ama kızını aslanlar gibi okutan çok orospu gördüm. Sülalesine bakan, yeğenlerini, kardeşlerini büyüten çok orospu gördüm.

Mesela sen gencecik bir kadına tecavüz edip, onu parçalayıp, yakıp katledip hayat söndüren bir orospu gördün mü? Ben görmedim; ama bunu yapan çok adam gördüm. O adamlar ki namusluyum raconu keserler… O adamlar ki kadının alnının lekesi erkeğin elinin kiri diye aşağılık ikiyüzlü ahlaklarıyla kaç kadının hayatını karartırlar… O adamlar ki kendilerinin yemediği bok kalmayan adamlar… Namuslarına sıçayım!

Sen hiç iki lafından biri seninki gibi namus, ahlak olan orospu gördün mü? Ben onu da pek görmedim. Bizde mal meydanda olur; ama senin gibi ağzından ar namus düşmeyen ohooooo kimleri kimleri gördüm.

Sen erkekler ve namus hakkında benim gördüklerimi gördün mü? Yaşadıklarımı yaşadın mı? Oğlum sen neyin şovundasın? Ne ayak yapıyorsun?

Ne namusmuş arkadaş!

Aldattı öldürdüm, bakire değildi öldürdüm, açık giyindi öldürdüm… Bir kravat bir takım elbise, hooop iyi hal, tahrik, yaşasın namus!

Kadın cinayetlerinde şampiyonluk, tecavüzde dünya derecesi, hastanelerde çocuk doğumları, ahlak eğitimi verenlerin çocuklara istismarı, 26 adamdan 13 yaşındaki kıza tecavüz…

Sonra namus!

Kahpeye vurmaya çalışmışsın; ama kolay mı? Ben orospuyum, bana sökmez!

Bir orospu dile gelip ne yaşıyorsa çırılçıplak, utanmadan söylüyor diye, kendini seviyor diye, sizin ikiyüzlü alçak ahlakınıza inanmıyor diye ayarlarınız bozulmuş. Ben utanmıyorum, sen utanacaksın! Ar ü namus şişesini taşa çalıyorum, sana dert olacak!

Sen şovuna devam et, namuslu görünmek kimlere kalmış?

HADİ LAN ORADAN!

Not: Cezaevlerinde kadınları öldüren, yaralayan erkeklere neden şiddet kullandıkları sorulduğunda çoğu ‘Namusumu korumak için.’ diyor. Kadına karşı şiddetin temellerinden biri kadınların cinsel özgürlüğünün olmamasıdır, kadınların ‘namuslular’ ve ‘namussuzlar/orospular’ olarak ikiye ayrılmasıdır. Ahlak ve namus oldukça kadın korkunun esiridir. Kadın orospu ‘dahi’ olsa özellikle yakınları tarafından öldürülmekten korkmuyorsa ve güvende hissediyorsa özgürdür.”

19 Yorum

Cevap Yazın
 1. Keșke herkes anlayabilse, özellikle son satırlarınız, korkunun esiriysek eğer mesleğin hiç önemi yok köleyiz iște ve onların ahlak anlayıșlarına ne kadar uygun yașarsak yașayalım, onları ne kadar savunursak savunalım, ilk itirazımızda hepimiz orospuyuz bu sistemin içinde, buradan bașlamak lazım…

  • Bende çok orospu tanıdım hiç mert ini vefalı sını görmedim. İnanın çok görmek isterdim. Benim tanık olduklarım şu. Onlarca hatta yüzlerce kişiyle aynı anda oynarlar hepsine Tek sen varsın hayatımda numarası. Tek dertleri paradır acımazlar yuvalar yıkarlar bu yolda. Asla kalıcı olanı yoktur pişman olanıda. Evlilikleri sahtedir para dolandırma amaclı 3ayı gecmez. Bahaneleri çoktur boşanma için ama Sebeb para koparma nafaka ve özgürlük adı altında eski hayatıdır. Sürekli oynarlar ama hiç dedikleri çıkmaz güvenip inanıp evlilik yada dostluk beklemeyin ocagınız söner. Çok şey var söylecegim ama kelimeler yetersiz. Allah İn adından ezan sesinden rahatsız olurlar. Yıldırım afet olayından çok korkarlar.hayvansever numarası yaparlar asla ne hayvanı ne insanı severler. Tek amacları zarar vermek ocak yıkmaktır. Neyse benim gördüklerim buydu. Böyle olmayan orospulara saygım sonsuz

 2. Allahına kurban senin.. Bu sözlerini ve bu yürüyüşü sonuna kadar destekliyorum. Bu erk düzenin katlanamayacağı tek şey özgür ve cesur kadınlardır. Bu cesur ve haklı yürüyüş onların belirledikleri namus kavramını bir yerlerine soktu acıları bu yüzden..

 3. Sırtını kutsallara yaslayarak çirkefçe kadın, emek, doğa düşmanlığı yapan provokatör misvak’a anlayacağı dilden bir yanıt vermişsiniz diyeceğim ama onların anlayacağı tek şey yüzlerine okkalı bir tükürük olur.

 4. Sapık erkeği, ahlaksız erkeği, çocuğa tecavüz eden erkeği, pezevenkleri, 18 yaşından küçük çocuklar ile evliliği meşru gören zihniyetleri lanetlemek çok doğrudur, lanetliyorum.
  Bu kirli kişiler var diye aileye, kadın ve erkek eşitliğine, sosyal ve toplumsal ahlaka uymayan kadını haklı yapmıyor.
  Tüm dünyada geçerli aile yaşamı ve ahlakı vardır. Kadın olsun erkek olsun aile yapısı ve değerlerine bağlı olmalıdır.
  Aile ulustur
  Aileyi ret eden kendisini ret eder ulusu ret eder.
  Hiçbir dinî inanca bağlı olmayanlar da aile değerlerine bağlıdırlar

 5. tecavüzcülere cocuk istismarcilarina kadini insan yerine koymayanlar icin iyi bir cevap yanliz FUHUŞU ZİNAYI basit sıradan birşeymiş gibi savunamazsiniz kadinlar kızımız bacımız eşimiz ve anamızdır sağ kol erkekse sol kol bayandir iki kani bozuk icin zinayi ALLAH ın yasakladığını meslekmiş göstermeyin günahtir

  • Paran varsa zina pek de günah değil hocam. Hatta zina yapabilmek için bayağı uğraşmak lazım.
   4 karı al
   Cariye sınırsız
   Mutaa ile geçici süre mala vuruş

   Butun bu imkanlardan sonra hala zina yapabiliyorsan zaten aşmışsın demektir.

   • Kadın cinayetlerinde şampiyonluk, tecavüzde dünya derecesi, hastanelerde çocuk doğumları, ahlak eğitimi verenlerin çocuklara istismarı, 26 adamdan 13 yaşındaki kıza tecavüz…

    Sonra namus!

    demişsiniz fakat Misvak Mizah Dergisi bu söylediklerinizi destekliyormu ki böyle bir sitemde bulunmuşsunuz Kadın Cinayetini veya diğer şeylerin olmasını desteklediğini biryerde yazmışlarmı ki böyle bir sitemde bulunuyorsunuz ?

    • Not: Cezaevlerinde kadınları öldüren, yaralayan erkeklere neden şiddet kullandıkları sorulduğunda çoğu ‘Namusumu korumak için.’ diyor. Kadına karşı şiddetin temellerinden biri kadınların cinsel özgürlüğünün olmamasıdır, kadınların ‘namuslular’ ve ‘namussuzlar/orospular’ olarak ikiye ayrılmasıdır. Ahlak ve namus oldukça kadın korkunun esiridir. Kadın orospu ‘dahi’ olsa özellikle yakınları tarafından öldürülmekten korkmuyorsa ve güvende hissediyorsa özgürdür.

    • Ahlak ve namusu desteklemleri, ahlak ve namus karşıtı olan kadınlara düşmanlık beslemeleri kadın cinayetlerinin en büyük destekçisi olduklarını gösterir.

 6. Keşke erkekler, kadınların namusunu koruduğu kadar kendi namusunu şerefini haysiyetini korusa..kadının namusu senin namusun değildi. Herkesin namusu kendinindir.herkes kendi namusundan sorumludur.

One Ping

 1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avrasya Araştırma 10 Büyükşehir İçin Son Anketini Açıkladı

İnsanlık Tüm Yabanıl Memelilerin %83’ünü, Bitkilerin ise Yarısını Yok Etti