in ,

Virginia Woolf, Yasemin Mori ve Gaye Su Akyol’dan Sürpriz Haberler

# Virginia Woolf’un Kişisel Fotoğraf Albümü Dijital Ortama Aktarıldı.

Harvard Üniversitesi bir güzelliğe imza attı ve dünya edebiyatının usta kalemi Virginia Woolf’un kişisel fotoğraf albümünü dijital ortama aktardı. Günyüzüne çıkarılmış bu güzide fotoğraf albümüne üniversite kütüphanesine ait internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Hiçbir yere ait olamayan yazarların tersine evcimen bir kişilik olan Virginia Woolf, adeta bugünün instagram kullanıcıları gibi hayatından çeşitli enstantaneleri evinin bahçesinde çekip sağlam bir fotoğraf albümü oluşturmuş. 1890 ile 1947 ( Virginia Woolf’un 1941’deki ölümünden sonra eşi Leonard tarafından eklemeler yapılmış.) arasındaki dönemi kapsayan albümde Woolf’un yanı sıra ailesi ve Bloomsbury grubundan pek çok arkadaşının da fotoğrafı var. Konusunu tatil, evcil hayvanlar, aile, manzara ve arkadaşların oluşturduğu fotoğrafların belli bir sıralaması yok. Bazı fotoğraflara kayıt düşülmüş ama çoğunda herhangi bir bilgiye rastlayamıyoruz. Ama açık olan şu ki Virginia Woolf hayatının yıkıcı anlarından kendini koruyabilmek için tetiği çekemeyenlerin fırça veya kaleme tutunduğu gibi deklanşöre de sarılmış.

# Yasemin Mori – Karambol

‘’Bu deli dünyada, akla yatkın olanı mı seçtin?’’

Sony Music etiketiyle yayınladığı dördüncü stüdyo albümü “Estrella” ile alıştığımız tarzın dışına çıkan Yasemin Mori, “Karambol” isimli şarkıya İstanbul’un gece renklerinin kendisinden açıkça rol çaldığı bir video klip çekti.

Klip yönetmeni : Irmak Altıner,

Söz: Yasemin Mori

Müzik: Yasemin Mori, Gürsel Çelik

# Gaye Su Akyol – İstikrarlı Hayal Hakikattir

‘’istikrarlı hayal hakikattir
ölüm var ve bu bir rüyadır
derdim derdine ortak olsun
salla be hayat rock’n roll’dur.’’

Gaye Su Akyol’un Dunganga Records / Glitterbeat etiketiyle 26 Ekim 2018’de yayınlanacak yeni albümüne ismini veren “İstikrarlı Hayal Hakikattir” şarkısı gelecek albümün felsefesini ortaya koyan ilk dalga olarak paylaşıldı. Son dönemde üzerine nur yağan Anadolu psychedelik rock’a ait nüvelerle bezeli besteyi konserde dinlemek için sabırsızlandığımızı ekleyelim.

Yazan Juno

juno.afm@gmail.com

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Hem İmam Hem Rockçı Olmasını İstemediler; Rockçı İmam Görevden Alındı

İki Bilge Kadın: İoanna Kuçuradi ve Ursula K. Le Guin