Kuzguncuk (3/5)

Liste Öğesi
Onaylı

Kuzguncuk, flanörler için eşsiz bir semt. Burada gezilecek yerler tıpkı Balat’ta olduğu gibi semtin ta kendisi. “Karşı”nın en tatlı mahallelerinden olan Kuzguncuk’un birçok diziye ev sahipliğini yaptığını Perihan Abla Sokağı’ndan dönüp Ekmek Teknesi’nde çay içenleri görünce anlıyorsunuz. Sokaklar renkli ve cumbalı evlerle dolu. Ana caddesinin sonu ise Anadolu Yakası’ndaki çoğu semtte olduğu gibi bir çınar ağacının altına konuşlanmış eski bir çay bahçesine çıkıyor: Çınaraltı Cafe. Çınaraltı dışında mahallede yeme-içme üzerine birçok alternatif var.

Kuzguncuk, aynı zamanda güzel bir projeye de sahip. Semtin ortasında, yaşaması uğruna yıllardır mücadele edilen bir bostan bulunmakta. Kuzguncuk Bostanı’na her yıl çekilişle belirlenen kişiler veya gruplar ekim yapabilmekte. Bunun dışında dileyenler de bu yeşil alanda vakit geçirebiliyorlar. Basında dönem dönem yaşanan olaylarla adını duyuran bu bostanı ziyaret edebilir, kim ne dikmiş bakabilirsiniz.

Diğer Notlar:
-Üsküdar yönüne yürüyerek veya dolmuşa binerek on dakikalık mesafede olan Fethi Paşa Korusu’na gidip Boğaz manzarasında bol oksijen alabilirsiniz. Hele ki aylardan nisan ise lalelerle kaplı koruda yürümek size de çok iyi gelebilir.
-Dolmuşla kısa sürede Çengelköy’e ulaşıp salatalık yiyerek İstanbul’u izleyebilirsiniz. Sanki oradan İstanbul’a bakmak biraz daha farklı.

Yazan leenathrw

Canlı, hızlı ama çok değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Balat (2/5)

Samatya (4/5)