in

Dogville Tiyatroseverlerle Buluşmaya Hazırlanıyor

Lars Von Trier’in yazıp yönettiği ve artık kült mertebesine ulaşmış Dogville, Türkiyeli tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Film biçimsel olarak tiyatral bir sahne düzeni kullanmış, hem anlattığı hikaye hem de özgün ve yaratıcı dekor kullanımıyla epey tartışılmıştı. İzleyiciyi hikayeye yabancılaştırmak için dekorun gücünden alabildiğine yararlanan Trier’in bu cesur denemesi sinema tarihi açısından oldukça yenilikçi bir tavır olarak yorumlanmıştı.

Mafyadan kaçarak Dogville isimli bir kasabaya sığınan Grace’in kasaba halkıyla kurduğu ilişkinin onun hayata bakış açısını değiştirmesini şok edici bir finalle anlatan film, insana dair karamsar bir hikaye anlatıyor.

Dogma 95 akımının kurucularından yaptığı her iş tartışma yaratan Lars Von Trier’in kendi deyimiyle “en iyi filmi” olan Dogville, Kayhan Berkin’in yönetmenliğinde tiyatro için tasarlanan yeni bir uyarlama ile seyirciye yeni bir meydan okuma alanı yaratmayı amaçlıyor.

Nazlı Gözde Yolcu’nun Türkçeleştirdiği, oyuncu ekibinin ise Cantürk Çolak, Cenk Doğar, Ece Çeşmioğlu, Esra Yaşar, Gökhan Gürün, Güzide Arslan, Kerim Urun, Mehmet Yılmaz, Müfit Aytekin, Nihan Aypolat, Olcay Yusufoğlu, Rüzgar Aksoy, Şerif Erol’dan oluştuğu Dogville, 15 Şubat Cuma akşamı Glass Room, Uniq İstanbul’da sahnelenecek.

Yazan: Lars Von Trier
Çeviren: Nazlı Gözde Yolcu
Uyarlayan / Yöneten: Kayhan Berkin
Dekor & Poster tasarım : Gökhan Kodalak
Kostüm tasarım : Meltem Çakmak
Işık tasarım: Yüksel Aymaz
Ses tasarım: Joe Conchie
Reji Asistanı: Semih Değirmenci, Dilara Melami, Çağla Eybek
Prova fotoğrafları: Murat Dürüm
Oyun fotoğrafları: Sanem Arslantürk, Aydan Çınar
Pedagog: Dilek Çankaya
Oyuncular: Cantürk Çolak, Cenk Doğar, Ece Çeşmioğlu, Esra Yaşar, Gökhan Gürün, Güzide Arslan, Kerim Urun, Mehmet Yılmaz, Müfit Aytekin, Nihan Aypolat, Olcay Yusufoğlu, Rüzgar Aksoy, Şerif Erol
Yapım: Versus

Etkinliğin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz

Oyunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Berlin Film Festivali Başlıyor

Talih Döndürme Merkezi