in

Başörtüsü ve Özgürlük Bağlamında #10yearschallenge Fırtınası

Son günlerde dünya #10yearschallenge akımının etkisi altında. İnsanlar sosyal medyada on yıl önceki ve şimdiki fotoğraflarını paylaşarak hayatlarındaki değişimi sergiliyorlar. Türkiye’de ise bu akım bir anda kadın özgürleşmesi ve başörtüsü ilişkisinin tartışıldığı bir başka gündemin oluşmasına yol açtı. Başörtülerini çıkaran kadınlar, kendi hayatları üzerinde daha çok söz sahibi olmak istediklerinden ve ne giyip giymeyeceklerine toplumun, ailelerinin ya da siyasal iktidarı değil, kendilerinin karar verebiliceğinden bahseden twittler atmaya başladılar. Mine G. Kırıkkanat gibi kimi kemalist yazarlar, başörtülerini çıkaran genç kadınları “adnancı ya da fettoşcu bir grubun manipülasyonu”nu yapmakla suçlayıp, gerici çevrelere bu kadınları akıl almaz bir şekilde hedef gösterirken, genç kadınların değişim ve özgürleşme süreci kamuoyunda büyük destek ve ilgi gördü. Bu süreçte atılan bazı twittleri sizler için derledik.

Yazan narin

2 Yorum

Cevap Yazın
  1. Ruhunu bedenini aklını fikrini ve herşeyini şeytana Şeytanlaşmış cinlere ve insanlara satan hanımlar ya bu yaptığınız yanlıştan tövbe-i nasuh ile Allaha tövbe edip af dileyin ya da burunlarınız yerlerde sürtülerek cehenneme gidin

    • Bıkmadınız bu cehennem tehditlerinden. Rahatlayın, hayatı sevmeye ve dünyayı anlamaya çalışın biraz. O zaman her şeyi ödül ceza ikileminde algılayan basit mahluklar olmaktan da kurtulursunuz belki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dahilerin Bilinmeyen Hastalıkları

Çin 5G Teknolojisini Kullanarak Şehirler Arası Cerrahi Operasyonu Başarıyla Hayata Geçirdi