in ,

Feministleri, Sosyalistleri, LGBTİ’leri Öldürdükçe Puan Kazandıran Oyun: Jesus Strikes Back

Yakında oynanabilecek olan bir video oyununda, İsa, Trump, Putin ya da Hitler gibi karakterlerden birini seçen oyuncular LGBTİ+’ları ve feministleri öldürerek puan topluyor ve oyunu kazanıyor. Geliştirilen bu oyun, nefret suçuna teşvik ediyor!

Geçtiğimiz günlerde medyaya yansıyan bir habere göre, yakın zamanda oynanabilecek olan “İsa Geri Döndü” isimli bir oyun geliştiriliyor. Oyuncular, oyunu oynayabilmek için İsa, Trump, Hitler, Putin gibi karakterlerinden birini seçmeleri gerekiyor. Oyunu kazanmak için ise oyuncuların yapması gereken şey; LGBTİ+’ları, feministleri veya oyun içerisindeki sosyalist karakterleri öldürmek.

Ocak ayı sonunda bir ön sürüm olarak yayına girecek olan video oyunun hazırlanması bile bir nefret suçu iken, oyunun piyasaya sürülmesi ayrıca oyuncuları nefret suçuna teşvik edecek.

Oyuncular, oyun içerisinde LGBTİ+’ları, feministleri ve sosyalist karakterleri öldürmek için tasarlanırken, oyuncuların en güçlü rakipleri ise “radikal, cinsiyetsiz, akışkan, panseksüel Berserkerler” olarak ayarlanmış olup, onu öldüren kazanıyor olacak.

“Bu gerçek bir oyun”

Oyun geliştiricilerinin yaptığı açıklamaya göre, oyun bir “trol” niteliği taşımıyor ve gerçek bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyun için fazlaca zaman harcadıklarını ve oyunun pek çok bağışçısının olduğunu dile getiren oyun sahipleri, oyunun web sitesinde bazı görüntüler de paylaşıyor. Paylaşılan görüntülerden birinde, Putin ve Trum karakterli oyuncular, radikal bir feministi uçurumdan aşağı atarak öldürüyor.

Bir diğer oyun ise yine LGBTİ+’ları öldürmeyi hedefliyor!

“Crying Nazi” isimli bir diğer oyunda ise oyuncuların seviye atlamak için bir gece kulübünü “basması” gerekiyor. 2016 yılında Florida’da bulunan bir gece külübü olan Pulse’de LGBTİ+’ların silahlı saldırıya uğraması ve katledilmesinden “esinlenildiği” söylenen bölümde, gece kulübünü basan Nazi askerleri, LGBTİ+’ları öldürerek seviye atlıyor.

Kaynak: Pembe Hayat

Yazan narin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlkel Topluluklara Bakışımız Romantize Mi Ediliyor?

İspanya, Polis Tarafından Öldürülen Sokak Köpeği Sota’ya Ağlıyor