Profil fotoğrafı

Fatih Altınbeyazçevrimdışı

  • 29

    yazılar

  • 0

    Yorumlar

  • 8.9K

    Görüntülenmler

Babamın Kaderi Amcamın Laneti

Davacılar vekili tarafından hakkımda açılan soybağının belirlenmesi davası ile ilgili cevap ve delillerimin arzına dairdir. İş bu dava usul ve yasaya aykırıdır, mesnetsiz ve...

Daha fazla oku

Yeraltından Sayıklamalar

İlgili kanunun 59. maddesine göre, tanıklığına geçmeden önce, yazara, gerçeği söylemesinin önemi, gerçeği anlatmaması ya da yazmaması hâlinde yalan tanıklık suçundan dolayı cezalandırılacağı, doğru...

Daha fazla oku

Aç Sinekler Yâhut Ferruh’un Öyküsü

Yorganın altında huzursuzca dönüyor, çatılarda hoplayıp zıplayan kedilerin gürültüsünü dinliyor ve çocukluğumun hüzünlü, kendi küçük oyunlarına hapsolmuş günleriyle meşgul oluyordum. İnsan hayatının hep böyle, bir...

Daha fazla oku

Hikâye Yazmak İçin 20 Kural

Bundan evvelki iki yazıda, Yazar Olmak İçin 20 Kural’dan ve Roman Yazmak İçin 20 Kural’dan bahsetmiştik, şimdi sizinle hikâye yazmayı, genel hatlarıyla konuşacağız. Hikâye, roman...

Daha fazla oku

Roman Yazmak İçin 20 Kural

Bundan önceki yazımı okudunuz, Yazar Olmak İçin 20 Kural'ı kendinize anlattınız ve o safhayı geçtiniz. Etkilenmeye kaçmadan kendi yazarlarınızı buldunuz. Kıymetli, kaliteli kitaplar peşinde...

Daha fazla oku
Lütfen bekle ...

İrtibatta olalım

Hakkımda

Fatih ALTINBEYAZ

1982’de Aydın, Sultanhisar, Atça’da doğan Fatih Altınbeyaz, çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını Nazilli, İstanbul, Balıkesir Gömeç’te geçirdi.

 

Başkalarının Hayatı adlı romanında anlattıklarına benzer, üç kuşağın birbiriyle çatışma hâlinde olduğu bir ailede büyüdü.

 

2004’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’ndan, 2008’de de Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

 

İlk kitapları Sevda Çiçeğim (Roman) ve Aşk Ekmek ve Ölüm (Hikâye) 2015’te Kuzgun Kitap tarafından yayımlandı ve bilhassa yazarın memleketinde, yaşadığı bölgede edebiyat çevrelerinin büyük ilgisini çekti.

 

Aşk Ekmek ve Ölüm, Sevda Çiçeğim (Başkalarının Hayatı adıyla) Onur Kitap etiketiyle tekrar basıldı. Bunları 2018’de Efeler Yalnız Ölür (Hikâye) 2019’da da Nihan (Roman) takip etti.

 

Yapıtlarında, Batı Anadolu’nun mağrur insanını ve kadim kültürünü, baba oğul çatışmasını, oidipus kompleksini, evlatlık olmayı, kendini bir aileye mensubiyet hissetmemeyi, Türkiye’de yaşayan insanların kimlik bunalımını, hayatını bir insana/amaca adama sorunsalını, muhacirlik/yerlilik olgusunu, kadın erkek ilişkilerini, insan hayatının kırılmalarını, bize miras kalan egemen duyguları irdeledi.

 

Hikâye içinde hikâye ve post modern öyküler anlattı, rüyaların ve gerçekliğin kesiştiği yerde, insanlık kadar kadim olan yazıya, sanata bel bağlayan, başkaları için kendi hayatından vazgeçebilen ve ötekinin makûs kaderini değiştirmeyi amaç edinen kahramanlar yaratmaya çalıştı.

 

James Joyce’un Dublin’i neyse, Fyodor Dostoyevski, Saint Petersburg’u ne kadar seviyorsa, İstanbul Orhan Pamuk’un hayatının neresinde duruyorsa, Orhan Kemal ve Yaşar Kemal Çukurova’ya nasıl bağlıysa, Fatih Altınbeyaz için de Batı Anadolu benzer anlamlar ve çağrışımlar ifade etmektedir.

 

2005’ten bu yana yazmayı, kahramanlar/karakterler meydana getirmeyi ve hikâye anlatmayı, bir ‘yaşam biçimi’ haline getirmenin gayreti içerisinde…

 

Medya 365’te, Yeni Çağrı Gazetesi’nde, Sobee, Kirpi Edebiyat ve Düşün, Piriyonel, Mucize Ruh, Son Gemi adlı dergilerde, Akıl Fikir Müessesesi’nde ve başka haber ajanslarında, platformlarda yazdı.

 

Yazar; bir Kamu Kurumu’nda Devlet memuru olarak görev yapmakta ve Balıkesir Burhaniye’de yaşamaktadır.

Gruplar

Başa Dön

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.